Máte otázku, skúsenosť alebo potrebujete poradiť? Zaregistrujte sa (30 s) a napíšte svoj príspevok. Radi vám odpovieme a poradíme!

Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Napíšte svoje požiadavky na stávkovú kanceláriu a my Vám odporúčime tú najlepšiu pre Vás.
Pravidlá fóra
Vždy vytvorte novú tému s výstižným názvom: napr. Stávková na hokej v slovenčine a pod.
Požiadavky uveďte v príspevku: napr. 100% bonus, web v slovenčine/češtine, športy/ligy, ktoré chcete tipovať, platobná metóda, ktorou chcete vložiť peniaze, za aké čiastky chcete podávať tikety livestávky, ázijský handicap, vysoké limity, živé video prenosy atď.

Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod Jarci » 28. Dec 2016, 9:11

Dobrý deň chcel by som sa spýtať či neviete niečo viac ohľadom nového zákona o hazardných hrách v ktorom sa okrem iného spomína aj že online kasína, online stávkové spoločnosti atď ktoré nebudú mať slovenskú licenciu tak nebudú môcť vykonávať svoju činnosť. Celé znenie zákona sa dá nájsť na http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid ... terID=6066 zákon je platný od 1.januára 2017 a pred pár dňami ho podpísal už aj prezident takže je to definitívne, bolo by fajn keby sa niekto na to pozrel dal vedieť do kedy je vlastne zákonné používať zahraničné stávkové kancelárie(zaujíma ma hlavne bet365,pinnacle) keďže ja sa celkom strácam v tom 50stranovom texte a našiel som tam ,, (17) Prevádzkovateľ hazardnej hry prevádzkovanej prostredníctvom telekomunikačných zariadení, prevádzkovateľ hazardnej hry prevádzkovanej prostredníctvom internetu a prevádzkovateľ hazardnej hry, ktorý prenos a zber údajov a informácií súvisiacich s prevádzkovaním hazardnej hry realizuje prostredníctvom internetovej siete, je povinný zosúladiť prevádzkovanie týchto hazardných hier s ustanovením § 35 ods. 6 v znení účinnom od 1. januára 2017 do 31. decembra 2017. ,, podľa ktorého mi to znie že do konca budúceho roka by to mohlo byť ešte fajn ale vôbec si niesom istý keďže je tam ďalších milión informácií. Ďakujem

//edit všimol som si že som to dal do zlého fóra tak ak by bola možnosť to presunúť tam kam to patrí sorry:D
Jarci
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 28. Dec 2016, 8:36

Re: Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod Bure96 » 28. Dec 2016, 11:13

zdravím,

nemám to prediskutované s právnikom, ale zoznamy zákazných ponúk sa majú začať tvoriť až od 1. júla a prvý zoznam bude k dispozícií 17.7. Dovtedy by malo všetko fungovať po starom.

Ak by ste porovnávali českú a slovenskú legislatívu tak tam bude podla môjho názoru takýto rozdiel. Väčšina zahraničných spoločností, ktoré prijímali hráčov z ČR a nepožiadali o licenciu v ČR, tak budú musieť prestať prijímať hráčov z ČR. Teoreticky nemusia, ale potom ich môže ČR sankcionovať.

Toto nebude platiť na Slovensku. Je to preto, lebo slovenská legislatíva neumožňuje získanie licencie zahraničným spoločnostiam bez toho, aby si tu museli vytvárať obchodnú spoločnosť. V takomto prípade všetky hazardné spoločnosti vedia, že nikdy nemôžu byť zo strany SR sankcionovaný. Preto budú môcť nadalej hrať slováci na zahraničných portáloch ak sa spoločnosť sama nerozhodne hráčov zo SR neprijímať.

Ďalšia vec je blokovanie platieb a web stránok. Jednoducho už sa tak lahko na zahraničné portály nedostaneme. Budeme musieť využívať rôzne vpn rozšírenia v prehliadačoch. Potom tu je ešte otázka platieb, ale to sa bude dať určite obísť. Vo francúzsku to funguje od roku 2009 a viac ako 40% trhu hrá aj tak v zahraničí.

Jediné čo neviem ako to bude s daňovaním. Ale ked som si čítal vyjadrenia MFSR tak oni nechcú nič prenášať na tipujúcich, takže si nemylsím, že čo sa zdanenia týka tak v tom bude rozdiel. Ale chcel by som si to ešte u danového poradcu prezistit.

Teoreticky je šanca, že bet365 bude o licenciu žiadať, ale kedže slovenský zákon neumožnuje získať licenciu na poker a kasíno, tak to skôr veľké firmy odradí. Musíme sa nechať prekvapiť. Ak niekto žiadať bude tak by to mala byť práve bet365. Ak Pinnacle neuzavrie sam od seba náš trh, tak potom tam budeš môcť tipovať iba v prípade využívania vpn. Pinnacle nie je skoro na žiadnom licencovanom trhu. Teraz žiada o licenciu vo veľkej británií a potom v Taliansku. Ide však o veľké trhy čo je pre pinnacle zaujímavé.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod Jarci » 28. Dec 2016, 11:38

Takže ak tomu správne rozumiem tak sa zatiaľ nemusím obávať že by som sa dostal do dákej nepríjemnej situácie pokiaľ budem pokračovať v stávkovaní na zahraničných herniach áno? Pôvodne som chcel všetko pre istotu vybrať teraz pred koncom roka na skrill, regnúť sa na nike a pokračovať tam kým by som uvidel ako sa vyvynie situácie ale ak tam nieje žiadne riziko že by mi mohli zablokovať výber alebo niečo podobné tak sa mi oveľa viac oplatí ostať tam kde som do toho júla a potom sa dáko zariadiť
Jarci
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 28. Dec 2016, 8:36

Re: Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod Bure96 » 28. Dec 2016, 12:43

Správne si to pochopil. Hráčom je to jedno. Jediné čo neviem je ako to bude s daňovaním. Ale ako som už písal to nebude mať s najväčšou pravdepodobnosť pre hráčov žiadny dopad.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod Jarci » 28. Dec 2016, 13:10

Vďaka za pomoc teda. Čo sa týka zdaňovania tak to som tuším niekde čítal že z pohľadu hráča sa nič meniť nebude a bude to čisto záležitosť medzi štátom a prevádzkovateľom
Jarci
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 28. Dec 2016, 8:36

Re: Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod Bure96 » 28. Dec 2016, 15:08

A kde si to čítal?

No ved to je ten problém. Vždy je to medzi štátom a prevádzkovateľom. Ty budeš ale potom hrávať niekde, kde je to zakázané z územia SR. To síce bolo aj doteraz a nič sa nemení čo sa zdanovania týka, lenže ak budú stránky blokované tak to možno bude inak. ALe nemyslím si. Len si to musím overiť.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod Jarci » 28. Dec 2016, 16:34

Myslím že som to videl v jednom z článkov alebo dokumentov o zmene toho hazardného zákona a boli tam aj dáke informácie o tom čo bude prevádzkovateľ potrebovať na získanie licencie ale niesom si úplne istý ak sa mi náhodou podarí nájsť ten link tak ho sem hodím. Doteraz by som povedal že to nebolo ani zakázané ani povolené a zákon tam mal dosť veľa medzier takže dáke postihy nehrozili a teda od toho júla sa to zmení a slovenské prípadne zahraničné herne ktoré budú mať slovenskú licenciu budú normálne legálne a zvyšok bude zakázaný aj keď to blokovanie je tiež otázne keďže je mnoho spôsobov ako sa to dá celé obísť ale tak dúfam že aspoň bet365 tú licenciu dostane, predsalen je to dosť rozšírená stávkovka u nás a majú dokonca aj slovenské stránky so supportom a ak nie tak mi ostane len nike mne osobne sa teda veľmi nechce riskovať používať zahraničnú stávkovku pokiaľ by bola zakázaná keďže sa dá povedať že sa tým živým a za ten rozdiel v kurzoch prípadne trochu menšiu ponuku mi nestojí dostať sa do dákych nepríjemností aj keď tá pravdepodobnosť by nebola veľká ale predsa len takto to bude ,,bezpečné,,.
Jarci
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 28. Dec 2016, 8:36

Re: Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod Bure96 » 30. Dec 2016, 14:09

asi si ten link nenašiel čo? škoda som si to chcel prečítať

bet365 ma tolko alternatívnych linkov, že blokovanie nebude potrebné ani obchádzať. Jedine platby bude treba vyriešiť. Štát chce blokovať všetky stránky, ktoré aj propagujú tieto nelegálne hry. Takže teoreticky aj toto forum. Z tohto dôvodu som rozmýšlal, že vytvorím nejakú databázu e-mailov alebo nejaké uzatvorené fórum, kde budeme môcť rozoberať ako sa vyhnúť všetkým opatreniam ministerstva financií.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod Jarci » 30. Dec 2016, 20:25

Bohužiaľ nenašiel, o tom že chce blokovať aj fóra a podobné veci ale teda počujem prvý krát a ak budeš teda vytvárať dáku databázu alebo niečo podobné tak určite môžeš so mnou počítať. Osobne by som radšej uvítal dáke uzatvorené fórum príde mi to oveľa prehľadnejšie.
Jarci
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 8
Registrovaný: 28. Dec 2016, 8:36

Re: Nový zákon o zahraničných stávkových kanceláriách na svk

Poslaťod 46Teggy » 11. Júl 2017, 13:31

Zdravím,
17.7. sa už blíži, ako to teda asi vidíte?
46Teggy
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 11. Júl 2017, 10:10

Ďalší

Späť na Vyberáme stávkovú kanceláriu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť