Máte otázku, skúsenosť alebo potrebujete poradiť? Zaregistrujte sa (30 s) a napíšte svoj príspevok. Radi vám odpovieme a poradíme!

Zdanění kurzových sázek v ČR

Diskutujte o všetkom čo súvisí s tipovaním na internete alebo online hazardom.
Pravidlá fóra
Táto sekcia neslúži k reklame na iné webové stránky bez informačnej hodnoty. Takéto príspevky budú vymazané.

Zdanění kurzových sázek v ČR

Poslaťod fénix » 13. Jan 2021, 18:36

Dobrý den,

za rok 2020 je nově zavedena povinnost platit daň z kurzových sázek, pokud sázkař dosáhne čistého zisku

nad 1 milion Kč (rozdíl mezi: všechny výhry mínus všechny vklady).

Daňové přiznání nutno podat do 31.3.2021.

Pokud to někdo z vás už řešil (nebo právě řeší), můžete se, prosím ozvat ?

Třeba na jiném fóru (sazkar.net) se bavili o zdanění sázek (nemůžu tam ale reagovat, neumožňují nové

registrace).

Hledám taky šikovného daňového poradce, který se orientuje v téhle problematice (pro všechny poradce je

to novinka, ale někdo už to může mít nastudováno). Prosím, poraďte.
fénix
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13. Jan 2021, 17:59

Re: Zdanění kurzových sázek v ČR

Poslaťod Bure96 » 17. Jan 2021, 13:03

napísal som niekomu uvidíme čo odpíše (poradca ti to do daňového priznania vypíše rýchlo, skôr vidím problém v datach). Nemám zatiaľ informáciu o tom, že by stávkové v ČR dávali súhrnné výpisy za minulý rok pre každý produkt.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Zdanění kurzových sázek v ČR

Poslaťod fénix » 17. Jan 2021, 21:30

Bure96 píše:napísal som niekomu uvidíme čo odpíše (poradca ti to do daňového priznania vypíše rýchlo, skôr vidím problém v datach). Nemám zatiaľ informáciu o tom, že by stávkové v ČR dávali súhrnné výpisy za minulý rok pre každý produkt.



Děkuji za reakci.

Tady asi nefungují soukromé zprávy ?

Tipsport/Chance bez problémů poskytli data, vše přehledně, i s podpisem.

Fortuna se " cuká " (přesněji cukala). Na žádost vždy odpověděli něco jako: " bilanci sázek najdete v

historii...". Zrušil jsem tam účet před pár dny a budou muset poskytnout tu bilanci, jinak bych se mohl

stěžovat na MF.

Až odmítnou nebudu vědět (data) už jen Fortunu (ostatní všechny sázkovky mám) a tím pádem nebudu moct

podat přiznání.

Od toho poradce (samozřejmě za poplatek) jsem chtěl (kromě případného vyplnění toho přiznání) ještě

poradit, vlastně jen aby mi potvrdil, že budu muset (v případě zisku + 1 M) platit daň i v případě, kdybych

nebyl daňový rezident ČR ( nevlastním občanský průkaz a nemám tzv. trvalý pobyt nikde , zdržuii se " různě

"...).

Ano, viděl jsem, že pravděpodobně to mají " ošetřeno" - jakmile vyděláš u sázkovky, co má sídlo v ČR -

platíš bez ohledu na cokoliv...
fénix
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13. Jan 2021, 17:59

Re: Zdanění kurzových sázek v ČR

Poslaťod Bure96 » 20. Jan 2021, 9:48

nefungujú, lebo by sa to zneužívalo, ale dá sa cez oficiálny e-mail.

no v prípade, že nie si daňový rezident, tak malo by to byť tak, že daňový zákon na to nemyslí a teda nemusel by si. Ale toto je naozaj otázka na danového poradcu. A kto všetko ešte poskytol súhrn stávok? aj sazka a synottip?
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Zdanění kurzových sázek v ČR

Poslaťod fénix » 20. Jan 2021, 20:01

Bure96 píše:nefungujú, lebo by sa to zneužívalo, ale dá sa cez oficiálny e-mail.

no v prípade, že nie si daňový rezident, tak malo by to byť tak, že daňový zákon na to nemyslí a teda nemusel by si. Ale toto je naozaj otázka na danového poradcu. A kto všetko ešte poskytol súhrn stávok? aj sazka a synottip?


U zminovanych sazkovek jsem loni nesazel. Omlouvam se, nebudu specifikovat, kde vsude.
Praveze (danovy zakon na to mysli) u te dani jsem nekde objevil presne to stejne, co psal nekdo na tom jinem foru:


"Já bych řekl, že nerezident Čr, který vyhraje na českých sázkovkách nad mega, tak to musí zdanit, protože mu ten příjem vznikl ze zdrojů v Čr. "

Je to povazovano, ze ten zisk vznikl na uzemi CR. A videl jsem primo ten §, kde to zminovali.
Nemuzu to ted najit, ale nekde to mam snad i ulozeno. Pozdeji pohledam. Dekuji za pochopeni.
fénix
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 13. Jan 2021, 17:59


Späť na Diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť