Máte otázku, skúsenosť alebo potrebujete poradiť? Zaregistrujte sa (30 s) a napíšte svoj príspevok. Radi vám odpovieme a poradíme!

pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelariach

Diskutujte o všetkom čo súvisí s tipovaním na internete alebo online hazardom.
Pravidlá fóra
Táto sekcia neslúži k reklame na iné webové stránky bez informačnej hodnoty. Takéto príspevky budú vymazané.

pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelariach

Poslaťod Rufus » 15. Máj 2014, 0:52

Zdravim, mam par otazok ohladne situacie so zakonmi v SR.

Najprv moja situacia: povedzme že som v zahranicnych stavkovych kancelariach postupne vyhral za minuly rok na sportovych stavkach 5-cifernu sumu cisteho zisku. Je vôbec legálne hrať v týchto stávkových kanceláriách? Predpokladám že áno, ale je tu ďalšia otázka: Je potrebné tento príjem nejako zdaniť ? Ak áno akým spôsobom? Z toho čo som sa dočítal na internete mám poriadny guláš, prosím tí čo máte skúsenosti budem rád ak poradíte, vďaka.
Rufus
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 9. Máj 2013, 23:26

Re: pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelaria

Poslaťod Bure96 » 15. Máj 2014, 13:43

Zdravim,

Co sa danenia tyka tak v pripade vyhier v stavkovych kancelaria s eu licenciou nie je potrebne danit nic. Ak hras v pinnacle s licenciou mimo eu tak je potrebne danit. Slovensko nezakazuje hrat hracom v zahranicnych stavkovych.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelaria

Poslaťod Rufus » 15. Máj 2014, 14:38

Vdaka za odpoved. Hral som v roznych stavkovych, ano aj v takych s licenciou mimo EU.

No a druha vec je ze ak by som to aj chcel zdanit tak podla toho co som sa docital je potrebne zdanovat len vyhru nad 350 eur, pricom sa zdanuje len suma tuto hranicu presahujuca pricom jednotlive vyhry sa nescitavaju. Ja som podal aj desiatky stavok denne, to by som si akoze teraz mal hladat celu historiu stavok za cely rok a hladat tie, kde bola vyhra nad 350? A co ked na jednej vyhram 500 a v zapati prehram na druhej 1000. Prakticky som nic nevyhral, ale prehral, ale mal by som akoze zdanovat tych 500-350, teda 150 eur? To mi pride sialene...
Rufus
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 9. Máj 2013, 23:26

Re: pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelaria

Poslaťod Bure96 » 15. Máj 2014, 16:27

ak to budeš vyberať na účet, tak nikdy neprekroč hranicu tuším 15000 EUR. Tie banky tam majú nejaké pravidlo že nad tuto hranicu sa ťa už môžu pýtať.

A ako si sám naznačil bola by to blbosť keby si to bolo to tak ako si to uviedol. Je to nepreskúmateľné. Len neviem či v tomto prípade sa výhry nespočítavajú a to že si niečo aj prehral nikoho nezaujíma. Tipovanie nie je podnikanie :)
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelaria

Poslaťod Rufus » 15. Máj 2014, 18:09

Ok vďaka, pomohol si mi. Ešte k tej hranici, myslis tym na jednu transakciu či kumulatívne? Myslis, ze ked to vytiahnem postupne - tak to ich nebude zaujimat, ale kebyze vytiahnem naraz tak ano?
Rufus
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 9. Máj 2013, 23:26

Re: pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelaria

Poslaťod Bure96 » 15. Máj 2014, 19:37

ale ja ti nič nezaručím. je na jednu transakciu ten limit.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelaria

Poslaťod Rufus » 15. Máj 2014, 19:44

To mi je jasne ze nic nezarucujes, vsak uvidim ci sa niekto ozve. Este raz vdaka za rady. ;)
Rufus
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 9. Máj 2013, 23:26

Re: pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelaria

Poslaťod Rufus » 19. Máj 2014, 23:54

Inak ešte sa vrátim k téme. Toto si videl? http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/prv ... 590604f2e/

Dúfam že u nás je iná situácia ako v česku. Naozaj sa v tej legislatíve nevyznám...
Rufus
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 9. Máj 2013, 23:26

Re: pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelaria

Poslaťod Bure96 » 20. Máj 2014, 10:32

áno videl, u nás ti nič také ako hráčovi nehrozí. A ten čech čo dostal tu pokutu sa k tomu prakticky priznal.On vyberal milióny, preto je ta pokuta vysoká.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: pravne zalezitosti stavkovania v zahranicnych kancelaria

Poslaťod timebet » 6. Máj 2015, 19:41

Ahoj

Aj ja mám podobnú otázku, akú mal Rufus. :) Ci sa odvtedy menil zákon vztahujuci sa na zdanovanie vyhry zo stávkovania? Aky je najvhodnejsi sposob vyberu vyhry? Vyberom hotovosti z automatu prostrednictvom neteller karty alebo poslat z netelleru na ucet?
timebet
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Nov 2014, 18:55

Ďalší

Späť na Diskusia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť