Máte otázku, skúsenosť alebo potrebujete poradiť? Zaregistrujte sa (30 s) a napíšte svoj príspevok. Radi vám odpovieme a poradíme!

Slovenské banky/ skrill

Opýtajte sa čomu z tipovania nerozumiete.

Slovenské banky/ skrill

Poslaťod Tipbetting » 17. Sep 2018, 23:04

Ahojte, prosim vas, je mozne ze ak mesačný obrat na ucte bude cez 20 000€, a viac menej všetko cez skrill, začne to banka riešit, z kadial mam tie €? Alebo finančná správa nebude zisťovať odkiaľ ich mam? A je nejaky uz nový zákon ohľadne betka? Alebo mne ako užívateľovi nič nehrozí, pretoze sa prihlasujem cez stránku (link) ktorý nie je blokovaný čiže ja som Ok? Ďakujem velmi pekne za odpovede:)))
Tipbetting
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 17. Sep 2018, 22:09

Re: Slovenské banky/ skrill

Poslaťod Bure96 » 18. Sep 2018, 12:46

a obrat bude kde? na skrill alebo bankovom účte?

ja ked prevádzam peniaze tak nikdy to nepresiahlo sumu 10 litrov. hranica pre skúmanie je 15 tisíc. ale ak to máš z výhier, tak to sa nikdy nezdanuje, takže aj keby to skúmali, tak nič sa nemení.

normálne môžeš hrať na betku, tak ako ja. stále platí že sa to nezdanuje aj ked sú stránky blokované.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Slovenské banky/ skrill

Poslaťod Degesh » 12. Okt 2018, 16:46

Výhry ze sázek by neměly podléhat zdanění, ale, alespoň u nás, už tam jsou tuším nějaké vyjímky, tak pozor - třeba na poker, který když se jim hodí, tak berou jako hazard, ale když se tím člověk dokáže živit, tak je to najednou dovednost, ze které si chtějí uždíbnout :) Nejsem si tím zněním teď úplně jistý, ale víceméně už něco zkouší občas chtít ze všeho :)))

Peníze do banky si posíláš ze Skrillu? U náš to omezení tuším spadlo už jen na €10k, možná v SK budete benevoletnější. Pokud vím, tak u daní je důkazní břemeno na plátci, takže když by je to zajímalo, měl bys nějak dokázat, že si to vyhrál - myslím, že to bude spíš výběr z konkrétní sázkovky (samotné sázky snad né:D, ale nevím:D) než položka v bance, že peníze šly ze Skrillu.
Degesh
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 19. Sep 2018, 16:26

Re: Slovenské banky/ skrill

Poslaťod Bure96 » 14. Okt 2018, 10:18

no u vás je to so zdanením trochu iné, lebo ak ste hrali v spoločnostiach, ktoré nemali licenciu v EU alebo v krajine v rámci hospodárskeho priestoru, tak sa to malo zdaňovať.

Teraz keď už máte druhý rok zákon podľa EU, tak stále by malo platiť to isté. Nemalo by to byť obmedzené na subjekty s českou licenciou.

No ako bremeno dokazania je asi na tebe, ale tak čo. Ukážeš im výpis zo skrill a odtialto ti prišli peniaze a tým to podla mna padá. Ako ja som as s tým nestretol a aspon na slovensku je to tak, že ak si FO nepodnikateľ a nepriznáš nejaké príjmy, tak to nemá ani kto skontrolovať. To by sa skúmalo len keby si niečo v budúcnost urobil a skúmali tvoje peniaze.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03


Späť na Otázky nováčikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť