Máte otázku, skúsenosť alebo potrebujete poradiť? Zaregistrujte sa (30 s) a napíšte svoj príspevok. Radi vám odpovieme a poradíme!

Zákaz reklamy na cizí sázkové kanceláře - pokuta udělena

Zaujímavosti, novinky zo sveta online hazardu.

Zákaz reklamy na cizí sázkové kanceláře - pokuta udělena

Poslaťod michal007 » 20. Feb 2014, 2:20

Zdravím,

po delším váhání jsem se rozhodl sem napsat. Jsem vlastníkem několika stránek zabývajících se online sázením - mimo jiné www.online-sazeni.com (prosím neřešte kvalitu/nekvalitu stránek, o to v tuto chvíli vůbec nejde).

V srpnu minulého roku byl na tyto stránky asociací APKURS podán podnět pro udělení pokuty z důvodu porušování loterijního zákona (zákaz reklamy na cizí sázkovky). Celou věc řeším s renomovanou advokátní kanceláří, ovšem v první instanci (živnostenský úřad) mi i přes velmi důkladný právní rozbor a apelem na rozpor našeho loterijního zákona se zákony EU (volný pohyb služeb) byla udělena pokuta (ve značné výši). Proti té jsem se odvolal a odvolání visí již od srpna 2013 na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Předesílám, že ministerstvo má na odpověď 60 dnů, přesto do dnešního dne 20.2.2014 o odvolání rozhodnuto není - podle právníků se čekalo na novou vládu, protože se jedná o politické rozhodnutí. Jestliže bude pokuta potvrzena, nebudu mít jinou šanci, než věc řešit soudně či jinak - zde bych se rád obrátil na vás - diskutující...

Proto bych se rád obrátil na všechny, kdo řešili nebo řeší podobnou věc, aby se na mě obrátili a společně jsme mohli konat dále (podání žaloby nejdříve u českého, poté u evropského soudu, či jiné řešení). Ze všech stran čtu, že ČR dostala od EU ultimátum, protože loterijní zákon (na základě kterého mi byla udělena pokuta) odporuje EU zákonům a MUSÍ být změněn. Lhůta byla nedjříve do konce 2013, s ohledem na vládní rošambo je to nyní posunuto na půlku roku 2014 - přesto jsou pokuty udělovány (nevěřím, že jsem první případ).

Prosím o reakci všechny, kdo s tímto mají nějaké zkušenosti, případně by měli chuť pomoci nebo dát info na někoho, kdo je v loterijním zákonu opravdu kovaný.

V mém případě prozatím v boji s úřadem nepomohla žádná argumentace, byť v odvolání argumentuji například i posudkem od AK Rychetský a partneři (předseda ÚS!), který se zcela přiklání na stranu rozporu čr zákonu se zákony EU.

Díky všem - za reakce a rady jak situaci řešit buď zde nebo mejl na admin@online-sazeni.com. Jde podle mě o hodně - pokutu takto mohou udělit každému, kdo na svých stránkách má reklamu na cizí SK. JEstli jsem první, pak půjde o precedens a máme se na co těšit :/
michal007
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 20. Feb 2014, 2:04

Re: Zákaz reklamy na cizí sázkové kanceláře - pokuta udělena

Poslaťod jozef sotik » 21. Feb 2014, 18:58

Síce neriešim takúto situáciu , ale rád by som vedel ako to skončí , potom daj vedieť , držím palce :-bd
jozef sotik
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 22. Jan 2014, 0:58

Re: Zákaz reklamy na cizí sázkové kanceláře - pokuta udělena

Poslaťod majkloos » 26. Apr 2016, 9:18

Nedávno v ČR prošel zákon, že úředníci mohou blokovat jakoukoliv stránku loterií, která dle nich porušuje pravidla. Nechápu to, u nás v ČR se třeba řešil Lottoland, přitom to je normální sázkovka. Jestli už víš nějaké nové info, napiš ho sem, myslím, že to bude zajímat více lidí :)
majkloos
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 26. Apr 2016, 9:13

Re: Zákaz reklamy na cizí sázkové kanceláře - pokuta udělena

Poslaťod Bure96 » 26. Apr 2016, 10:57

zdravím,

áno zákon prešiel. Neviem či už aj senátom a prezidentovým podpisom, ale tam asi problém nebude. Áno porušujú zahraničné spoločnosti pravidlá. Nemajú totiž licenciu v ČR. Doteraz s tým ČR nemohla nič robiť, lebo nemala zákon v súlade s EU. Od 1.1.2017 má platiť nový zákon a ten už je v súlade s EU. Zahraničné spoločnosti môžu získať licenciu bez toho, aby mali v ČR nejakú kamennú pobočku či sídlo firmy. Týmto krokom by logicky malo odpadnúť aj novo registrovaným hráčom potvrdenie na pobočke (tak ako to je doteraz v tipsporte, fortune atď).
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Zákaz reklamy na cizí sázkové kanceláře - pokuta udělena

Poslaťod majkloos » 26. Apr 2016, 14:25

Díky za info :)
majkloos
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 26. Apr 2016, 9:13


Späť na Aktuality zo sveta online hazardu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť