Máte otázku, skúsenosť alebo potrebujete poradiť? Zaregistrujte sa (30 s) a napíšte svoj príspevok. Radi vám odpovieme a poradíme!

Co to znamena Back / Lay ?

Opýtajte sa čomu z tipovania nerozumiete.

Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Azzzim » 30. Dec 2015, 21:21

Ahojte nejak somto nedokazal vygooglit kde by to bolo zrozumitelne napisane . Prosim vas co to je to Back / Lay a ako sa to da vyuzit ... prikladam i screnshot .
Viem ze Back ( modre policko )

[img]‪https://www.matchbook.com/dotAsset/e8b7166b-a4df-43ea-8b3e-0997f5032c37.png[/img]

Obrázok


je ked si chcem stavit ako klasicky v stavkovej kancelarii to chapem ,,, to co nechapem je naco je pri tom modrom policku na lavej strane ikonka "OFFER" a taktiez co presne je to Lay (cervene policko ) a zrovna tak dalsia ikonka "OFFER" ...
Odfotil som este i ikonku co sa zjavi pri kliknuti na offer pri cernvenej ikonke prosim co to vsetko je ??
Naposledy upravil Azzzim dňa 30. Dec 2015, 22:16, celkovo upravené 4
Azzzim
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 8. Dec 2015, 0:37

Re: Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Directore » 30. Dec 2015, 21:35

ahoj nejaké vysvetlenie nájdeš na http://www.stavkovekancelarie.com/slovnik-stavkara/
podrobnejšej odpovede sa dočkáš asi až po novom roku, chápeš :)
Obrázok užívateľa
Directore
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 5. Feb 2009, 18:00

Re: Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Azzzim » 6. Jan 2016, 12:43

Diky ale moc mi to nepomohlo .
Mam otazku , povedzem ze mam tabulku kde je moznost Under and over 2,5 gola s kurzami 1,9 a 1,9 . Chcem vlozit svoj vlastny kurz 1,95 trebars na under 2,5 gola , Troska to objasnim chcem akobypredat " tiket " s kurzom 1,95 a nie ze si chcem podat stavku s kurzom 1,95 :) snad to nieje matuce . Ako to mam spravit ? mam kliknut na tlacitko offer ? ak hej (lebo ina moznost ma nenapada ) tak kde na akej strane vlavo kde su modre cisla alebo vpravo kde su cervene cisla? a do ktoreho riadku co parti under alebo riadku kde su vypisane Over kurzy . Som z toho magor a riadny ...
Azzzim
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 8. Dec 2015, 0:37

Re: Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Bure96 » 7. Jan 2016, 16:59

To modré Back to je ako keby si tipoval v klasickej stávkovej kancelárií. Je to vlastne tip na výhru. TO červené je tip na výhru. Môžem pri tých zápasoch aj meniť kurzy. a ked chceš vyšší tak musíš čakať kým ti to niekto zoberie.

Nikde nevidím offer, ale tie sumy čo sa ukazujú pod kurzom, tak za tolko to môžeš v danom momente vsadiť.

to backers stake a liability to neviem či ti dobre vysvetlím, ale v princípe ide o to kolko vsádzaš. Keď vsadíš na výhru tak to liability ti ukáže koľko si vsadil resp. máš v hre.

Pri stávkach na nevýhru sa zobrazí backers stake a v tom vidíš za koľko podávaš ako keby stávku. Lenže pri nevýhre je pre teba podstatné to liability, kde ti ukazuje koľko ta to bude celkovo stáť ak ti stávka na nevýhru nevýjde.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Azzzim » 8. Jan 2016, 0:58

Uf thomas diky ale to vsetko poznam .
Iba zopakujem ze neviem ako a kde mam kliknut ked chcem predat kurz , poviem to ako dilino chcem predat tiket s kurzom 1,91 na jedneho a 1,93 na druheho . Nechcem ho kupit -to viem to je to modre tlacitko .
Azzzim
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 8. Dec 2015, 0:37

Re: Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Azzzim » 8. Jan 2016, 1:00

Aby som to upresnil chcem byt ako stavkova kancelaria co predava kurzy , nie ako tiper co kurzy kupuje ;)
Azzzim
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 8. Dec 2015, 0:37

Re: Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Bure96 » 8. Jan 2016, 13:54

no tak to hodíš do toho ružového.

Ja v tom betfair nehrávam a ani som nikdy nejako nehral. Mám tam možno 4 podané stávky. Ak si to ale dobre pamätám, tak ty ked ponúkneš nejaký kurz tak sa to tuším automaticky presunie do toho modrého pola (back) a čaká sa kým to niekto nepríjme.

Uvedom si, že ked ponúkneš kurz, tak musíš potom druhej strane vyplatiť výhru. Tak ak ponúkneš 1,91 na under a ty to dáš za 100 EUR, tak potom neprídeš o 100 EUR ale o 91 EUR. Ak však bude v zápase over tak ty si zoberieš 100 EUR ale musíš zaplatiť poplatok z výhry. Teraz neviem či to nie je až 7%. a to je už moc.

Ak chceš byť proste stávková tak ponúkaš kurzy cez lay.

Viem, že nie som najzbehnutejší v betfair, tak byť tebou obrátim sa na forum chrtba, kde ti určite poradia ak som nevysvetlil dostatočne.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Azzzim » 8. Jan 2016, 23:38

No ajtak diky ,ale stale nedostacujuce , to vsetko som vedel ;) len som si vsimol ze niekde v tych ruzovych poliickach je aj ikonka Offer a inde nieje ( teraz hovorim o matchbooku lebo tam mam ucet) Ak to chapem tak kupikladu chcem vystavit tiket na Under a kurz si vymyslim na 1,88 , pojdem do prislusnej sekcie kde budu kurzy na Over a Under , ja kliknem na ruzovy Offer v riadku Under zadam tam kurz 1,88 sumu 100 a potom kliknem na tlacitko OK a dalej ? Ja som tak spravil a cakal som ze sa moja ponuka ukaze v modrej casti Under aby si ju mohol niekto stavit ale prd sa stalo :D Ako to funguje teda?
Azzzim
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 8. Dec 2015, 0:37

Re: Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Bure96 » 11. Jan 2016, 11:46

No tak v matchbook nemám ani účet :( ........ aby som to mohol skúmať by som sa tam musel registrovať a urobiť vklad.

Idem sa na to teda pozrieť. Potom napíšem
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Re: Co to znamena Back / Lay ?

Poslaťod Bure96 » 11. Jan 2016, 13:11

No tak skúšal som sa s tým nejako zoznámiť, ale asi by som tam potreboval hrať za väčšie peniaze, lebo pri menších stávkach som nevidel takmer žiadne zmeny prakticky. Vždy ked som chcel ponuknuť nejaký kurz, tak proste nič sa nedialo. Skús to forum chrtba.
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03

Ďalší

Späť na Otázky nováčikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť