Máte otázku, skúsenosť alebo potrebujete poradiť? Zaregistrujte sa (30 s) a napíšte svoj príspevok. Radi vám odpovieme a poradíme!

Čo je spread betting (stávkovanie na rozpätie)?

Opýtajte sa čomu z tipovania nerozumiete.

Čo je spread betting (stávkovanie na rozpätie)?

Poslaťod bene126 » 1. Okt 2009, 19:05

Ahojte.Som tu novy a nechaoem stavky na sporting index.Mohli by ste my vysvetlit ako sa tam mam zorientovat na co vsadam,a ake su kurzy?
bene126
Nováčik
Nováčik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 1. Okt 2009, 19:03

Re: Čo je spread betting (stávkovanie na rozpätie)?

Poslaťod Directore » 1. Okt 2009, 23:33

zdravim, vitaj na fore

so spread bettingom nemám skúsenosti ale pár veci o tom viem:

Spread betting alebo stávkovanie na rozpätie je špeciálny druh stávkovania, kde nie sú na športové udalosti vypísané kurzy. Stávkujete na to, či stávka bude pod (na Sporting Indexe oznacene ako SELL) alebo nad určitou hranicou (BUY). Výhra alebo prehra priamoúmerné závisí, v akej miere sa odchýlite od stanovenej hranice. Spread betting nie je určený pre začiatočníkov, lebo prehrať sa dá väčšia suma než je samotný vklad do stávky!

Priklad
V zápase Liverpool - Bolton je hranica na higher (na Sporting Indexe označené ako BUY) 1.3 gólu a na lower (na Sporting Indexe označené ako SELL) 0.5 gólu. Podáte stávku na BUY za 10 EUR/gól, lebo predpokladáte, že Liverpool vyhrá o viac gólov.

Ak zápas skončí víťazstvom Liverpoolu 3:1 vyhrali ste. Odchylka = 1.3 (vypísaný počet) - 2 (3 - 1 gólov, 2 je viac ako 1.3 BUY na co sme vsadili a preto sme vyhrali) = |-0.7| = 0.7. Potom čistá výhra = 0.7 x 10 EUR (vklad) = 7 EUR (ale vsadili sme 10 EUR takze sme 3 EUR v strate).

Ked sa zapas skonci 5:1 potom to bude Odchylka = 1.3 (vypísaný počet) - 4 (5 - 1 gólov, 4 je viac ako 1.3 BUY na co sme vsadili a preto sme vyhrali) = |-2.7| = 2,7. Potom čistá výhra = 2.7 x 10 EUR (vklad) = 27 EUR (vsadili sme 10 EUR, takze cista vyhra je 17 EUR).

Ak sa zápas skončí 1:1, prehrali ste. Odchýlka = 1.3 (vypísaný počet) - 0 (1 - 1 gólov, 0 nie je viac ako 1.3 BUY na co sme vsadili a preto sme prehrali) = 1.3. Potom čistá prehra = 1.3 x 10 = 13 EUR (prehrali ste viac ako ste do stávky vložili).

v podstate je to ako keby si vsadzal na under/over golov v klasicke stavkovej napr v bwine

pri pisani tohto prispevku som zo Sporting Indexu skopiroval na co je mozne natipovat v zapase Celtic/Rapid Vienna (v tomto pripade ide o live stávku)


Kód: Vybrať všetko
       Celtic/Rapid Vienna     1-1     
Suspended
SELL 0 - 0.2 BUY
     Total Goals    2    
Suspended
SELL 2.1 - 2.3 BUY
     Shirt Numbers    23    
Suspended
SELL 25 - 27 BUY
     Shirt Supremacy: R.V/Cel (h)    16-7    
Suspended
SELL 6 - 9 BUY
     Corners    12    
Suspended
SELL 12.25 - 12.75 BUY



Priklad stavky: natipujeme kolko rohov bude vo vyssie uvedenom zapase Celtic/Rapid Vienna
zaujmame sa o rohy - ang. Corners ta 12 znamena kolko ich v zapase doposial bolo, kedze ide o livestavku
SELL 12.25 - 12.75 BUY su hranice , natipujeme 10 EUR na 12,75 BUY lebo predpokladame ze bude viac ako 12.75 rohov
medzitym sa zapas skoncil bolo v nom 14 rohov co je viac ako 12,75
vyhru spocitame 12,75-14 = -1,25 = 1,25 x 10 EUR vklad = 12,5 EUR

keby sa zapas skoncil napr 11 rohmi co je menej ako 12,75, prehral som 12,75-11 = 1,75 = 1,75 x 10 EUR vklad = 17,5 EUR som prehral

dufam ze som sa niekde nepomylil
takže toľko, v prípade dalsich otazok sa nevahaj opytat
Obrázok užívateľa
Directore
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 111
Registrovaný: 5. Feb 2009, 18:00

Re: Čo je spread betting (stávkovanie na rozpätie)?

Poslaťod stevo » 24. Jan 2010, 11:53

Binary bet to je co *35,tak isto podobne,alebo je velky rozdel *35
stevo
Začiatočník
Začiatočník
 
Príspevky: 83
Registrovaný: 7. Jan 2010, 19:32

Re: Čo je spread betting (stávkovanie na rozpätie)?

Poslaťod Bure96 » 24. Jan 2010, 12:18

neviem aky je v tom rozdiel. ja binary a spread vôbec nevyužívam. to spread tu je len taká ukážka, že ešte niečo také existuje. Na to spread a binary sa plánujem pozrieť do konca roka. Viem, že binary ponúka extrabet a tam je aj niekde ako to funguje, tak môžeš na to pozrieť:
[url]
http://www.extrabet.com/dealing/sport/h ... 98324&tab=[/url]


myslím, že to bude niečo podobné, len ten presný rozdiel teraz neviem
Na tipovanie odporúčam stávkovú kanceláriu Tipsport alebo Fortuna.
Obrázok užívateľa
Bure96
Podpora
Podpora
 
Príspevky: 1435
Registrovaný: 10. Feb 2009, 17:03


Späť na Otázky nováčikov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia